Gimnastyka Korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna w przedszkolu ma na celu:

• dziaAi??anie profilaktyczne,
  • eliminowanie wad postawy,
  • ksztaAi??towanie nawyku prawidAi??owej postawy,
  • zapewnienie wszechstronnego rozwoju fizycznego i zdrowej zabawy,

Cele te realizowane sAi?? poprzez nastAi??pujAi??ce zadania:

• wyrabianie u dzieci nawyku prawidAi??owej postawy, gdzie w trakcie zabaw ruchowych oraz Ai??wiczeAi?? korekcyjnych dzieci poznajAi?? wAi??asne ciaAi??o, odkrywajAi?? rA?A?nice pomiAi??dzy postawAi?? prawidAi??owAi??, a nieprawidAi??owAi??, mogAi?? wykorzystaAi?? tAi?? zdolnoAi??Ai?? we wszystkich czynnoAi??ciach codziennych,
  • wzmacnianie miAi??Ai??ni postulanych, odpowiedzialnych za prawidAi??owAi?? postawAi??-gAi??A?wnie miAi??Ai??nie grzbietu i brzucha, ktA?re stabilizujAi?? krAi??gosAi??up,
  • profilaktyka wad koAi??czyn dolnych, gAi??A?wnie pAi??askostopie poprzez wzmocnienie miAi??Ai??ni podeszwowych stA?p.

Bardzo proszAi?? aby w dniu zajAi??Ai?? dzieci nie miaAi??y na sobie rajstop, tylko skarpetki. Ai??wiczenia jakie bAi??dAi?? przeprowadzaAi??a na pAi??askostopie, czAi??sto wykonywane bAi??dAi?? na boso. MiAi??Ai??nie podeszwowe stA?p wzmacniajAi?? siAi?? wtedy szybciej i efektywnoAi??Ai?? wykonywanych Ai??wiczeAi?? jest wiAi??ksza. W pA?A?niejszym czasie rodzice otrzymajAi?? ode mnie zestaw Ai??wiczeAi?? do pracy z dzieckiem w domu.